Czy ktoś poradził s...
 

Czy ktoś poradził sobie sam?  

 

Witam. Czy ktoś z depresji wyleczył się sam? Czy jest szansa, że bardzo się starając, robiąc wbrew sobie różne rzeczy, stosując do podręcznikowych rad uda mi się wyjść z tego bez leków? Bardzo nie chcę iść do Psychiatry. Mój mąż uważa, że to na zawsze będzie się za mną ciągnęło, że wszystko będzie w dokumentach i będę miała łatkę tej "walniętej". Ja tak nie uważam, ale wiem, że w każdej kłótni zostanie to wykorzystane przeciwko mnie. Czy komuś udało się samodzielnie pokonać depresję?

Cytat
Opublikowany : 14 listopada 2019 14:05

Depresja jest chorobą. Nie napiszę pewnie nic nowego. Można się wspomagać, ćwiczeniami, dietą itp, natomiast bez leków raczej nie da rady. Może nie informuj męża i po prostu idź do lekarza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14 listopada 2019 14:52

@innakobieta

Dziękuję Ci za odpowiedź. Nie wspomniałam o tym, ale chodzi także o pieniądze. Wizyta u psychiatry to koszt 120 -150 zł. Męczę się ze sobą, ale jestem rozdarta.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14 listopada 2019 15:02

@lakatrina

NFZ? Trochę poczekasz pewnie, ale przynajmniej się zapisz.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15 listopada 2019 00:19

Nie bój się szukać pomocy u specjalisty,depresja to choroba jak każda onna,jak grypa,czy przeziębienie,możesz próbować leczyć ja sama,ale skutki jakie pozostawia są wyniszczające.Jesli nie chcesz iść do psychiatry poproś lekarza rodzinnego,napewno coś pomoże ,ale głównie proponuje Ci wsparcie psychologa,pomoże Ci zrozumieć co się dzieje i jakie mechanizmy zachodzą w Twojej głowie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18 listopada 2019 19:11

@koana

Umówiłam się na NFZ, termin za miesiąc. Pójdę jeszcze do rodzinnego, może przepiszę mi coś żebym wytrzymała do tej wizyty za miesiąc? A jakieś leki bez recepty? Cokolwiek, co mogłoby pomóc.

@innakobieta

Nie mówię mężowi, nie dam mu argumentu w kłótni by mnie upokorzyć...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18 listopada 2019 22:41

@lakatrina

No i pięknie 😘jestem z Ciebie dumna ☺️ bez recepty nic za bardzo nie pomoze,ale rodzinny coś Ci przepisze napewno ☺️😻😻😻😻😻

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19 listopada 2019 10:04

@lakatrina

Witaj. Jestem tu nowa. Z depresją..czy tez z lękami zmagam się już 5 lat.  I wszystko przez byłego męża. Mam ciągłe poczucie ze mnie kontroluje i stało się to rzeczywistością. Chce pod opieke jednego z mojej trójki dzieci z zespołem Aspergera...i dużo by tu pisać. Nasz stan psychiczny zależy od danej sytuacji jaką mamy. Czasami jest b. ciĘZKO….

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26 grudnia 2019 21:19

@daga

No właśnie. Coraz częściej słyszę, że ciężko raz na zawsze sie uporać. Najbardziej irytujace są teksty ludzi, którzy maja niewiele kłopotów, wrecz lekkie życia i edukują innych jak poradzić sobie ze wszystkim. Jak obi swietnie dali radę. Czuje sie wtwdy beznadziejna i mała. Jakby tylko mnie nic nie wychodziło 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28 grudnia 2019 01:05

@daga

Chyba najważniejsze to mieć jakiegoś rodzaju wsparcie.... życie jest tak nieprzewidywalne, jestem już dojrzałą kobietą a czasami czuje się bardziej zagubiona niż na początku mojej drogi w dorosłość... tyle się dzieje a nikt nie daje recepty.... czy ufając intuicji podejmiemy dobrą decyzję? jak dojść do siebie po ciosach? chyba na wszystko przychodzi czas.... tak mówi wielu terapeutów ale z drugiej strony nie pracując nad sobą też nie dajemy sobie szansy na szczęście.. czy pokora to odpowiedź na nurtujące nas pytania? przyjmować co życie przynosi i iść dalej..... ??? najważniejsze to kochać siebie - wtedy odbiór wszystkiego jest inny...ale jak to zrobić?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29 grudnia 2019 18:06

@marta

Gorzej jak czlowiek niebma siebie za co kochac.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30 grudnia 2019 01:49

@bartosz

to akurat nie prawda.... każdy z nas jest tu po coś! tylko niepotrzebnie szukamy potwierdzenia u innych ludzi... co też de facto ważne bo dobrze jest wiedzieć, że jest się komuś potrzebnym. Ale najważniejsze to pogodzić się z tym jakim się jest i pokochać siebie bezwarunkowo…. to bardzo trudne.... ale bez tego zawsze będzie czegoś brakować.... utarte jest przecież powiedzenie, że można być samotnym w związku …. 

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30 grudnia 2019 20:05

Musisz się Zalogować. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się