Czy lekarz - alkoho...
 

Czy lekarz - alkoholik powinien przyjmować pacjentów?  

 

Jakie jest na ten temat Wasze zdanie? Nie mam na myśli przyjmowania pacjentów pod wpływem alkoholu. Chodzi mi o sytuację, gdy walczy z nałogiem, ale w gabinecie jest trzeźwy.

Cytat
Opublikowany : 6 stycznia 2020 01:05

Zależy jaki. Chirurg w szpitalu nie bardzo.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 6 stycznia 2020 10:28

A może chory na raka też nie powinien?  I na cukrzycę. Może jeszcze parę podobnych znajdę, ale na razie opanowuję zdumienie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 7 stycznia 2020 15:05

@slawek69

Jestem kardiologiem. Nie przyjmuję w szpitalu, tylko prywatnie. Mimo to, wiem, jaki wpływ ma na mnie alkohol i jak działa mój mózg, gdy wpadnę w ciąg, albo kiedy jestem na kacu. Nie przychodzę pijana do pracy, mimo wszystko w takim stanie psychicznym o pomyłkę bardzo łatwo. Nie stawiajmy na równi wszystkich chorób. Alkoholizm to nie rak a rak to nie schizofrenia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 7 stycznia 2020 23:13

Nie wiem sama co o tym myśleć. na pewno choroba chorobie nie równa, ale też lekarz nie równy lekarzowi. Nie wiem czy jako kardiolog przyjmujący prywatnie Twój kac stanowi zagrożenie dla pacjenta. Pewnie jakieś, ale nie tak duże, gdybyś musiała na tym kacu operować. Dla mnie pójście do lekarza kardiologa walczącego z alkoholizmem na wizytę prywatną nie stanowiłoby problemu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 8 stycznia 2020 11:07

Musisz się Zalogować. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się