Kalie czy lilie?

00:40
6.05.2020

Dziś sobie tak pomyślałam, że skoro goszczę na tym portalu parę dni to może warto mieć zdjęcie profilowe…. W związku z moim nickiem szukałam lilii, tylko że wśród lilii wyskoczyła kalia. To chyba jakaś odmiana lilii czy odwrotnie. Bez znaczenia. Ale znaczenie ma kwiat – kalia, która kiedyś często gościła i pewnie dalej gości w wiązankach pogrzebowych… No cóż taki jej niechlubny los. Ale całkiem niedawno zaczęto „odczarowywać” kalię, by nie była kwiatem kojarzącym się ze śmiercią. Zagościła na ślubach a nawet wiązankach ślubnych.

Ja dziś jestem taką kalią, która nie wie gdzie jej miejsce. Czy za chwilę znajdzie się w wieńcu pogrzebowym i spocznie na grobie jakiegoś nieszczęśnika czy może w wiązance zakochanej po uszy panny młodej i będzie uczestniczyć w najpiękniejszym dniu w życiu jakiś szczęśliwców???

Niestety wiem też że dziś zdecydowanie mi bliżej do tego pierwszego rozwiązania… Niesiony w smutku przez cmentarz w ciszy lub cichych szlochach bliskich, bez sensu, bez przyszłości, beż życia…

Choć nie chce, nie czuję żebym się nadawała do miejsca pełnego szczęścia i radości…

Taki dziś florystyczny wpis…

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się i dodaj komentarz
najnowszy najstarszy oceniany
Nieznajoma
Nieznajoma

Może kamelia lub róża