O nas

 

Witaj (bez)Problemowy!

Ideą przyświecającą naszemu portalowi jest udostępnienie prostego, nowoczesnego, a jednocześnie darmowego narzędzia do walki ze stresem oraz zaburzeniami psychicznymi – strony będącej miejscem Waszych anonimowych zwierzeń, a także rodzajem grupy wsparcia.

Spisywanie wspomnień i uczuć stanowi terapeutyczną technikę uzupełniającą w przypadku radzenia sobie z wszelkimi trudnościami na każdym etapie naszego życia. Pomaga ono w osiągnięciu równowagi oraz stanowi doskonałą drogę do rozwoju wewnętrznego. Niejednokrotnie udowodniono jego skuteczność w radzeniu sobie z niepokojem oraz trudnymi sytuacjami z przeszłości. Możliwość opowiedzenia o stresujących i traumatycznych wydarzeniach jest niezwykle istotnym elementem procesu terapeutycznego i czynnikiem mającym dla naszego zdrowia ogromne znaczenie. Przynosi ulgę i skutecznie nas „odciąża”. Dlatego właśnie udostępniamy Ci naszą stronę.

Korzystanie z serwisu bezproblemowi.pl pozwoli:

  • zwiększyć samoświadomość, poznać siebie
  • poukładać myśli
  • rozładować napięcie
  • oswoić emocje
  • wprowadzać zmiany
  • sięgnąć po specjalistyczną pomoc
  • podjąć psychoterapię poprzez zminimalizowanie poczucia wstydu i stresu, które niejednokrotnie przeszkadzają pacjentowi w kontakcie bezpośrednim z Terapeutą (niektórym Pacjentom łatwiej jest udostępnić napisane zwierzenie, niż opowiedzieć swoją historię)
  • znaleźć wsparcie wśród społeczności portalu
  • integrować się z osobami o podobnych problemach
  • usprawnić współpracę między Pacjentem a Psychoterapeuta

Prowadzone notatki możesz udostępniać wybranym osobom oznaczonym jako „Zaufane”(np. Terapeucie, Psychologowi, bliskim) lub zostawiać tylko dla siebie. W obu przypadkach taka forma rozładowania emocji jest doskonałą drogą do wewnętrznego rozwoju oraz sposobem na poradzenie sobie ze stresem. Jeśli wolisz mniej czasochłonną formę i nie przepadasz za rozpisywaniem się skorzystaj z naszego Kalendarza Uczuć, który ułatwi Ci obserwację swoich emocji, potrzeb oraz pomoże zrozumieć odczucia związane z konkretnymi sytuacjami. Korzyści z pisania są wielkie, należy jednak pamiętać, że nawet regularne prowadzenie notatek nie zastąpi ewentualnych, koniecznych spotkań z Psychoterapeutą, czy niezbędnych czasem środków farmakologicznych. Pisząc uświadamiamy sobie pewne fakty, niekoniecznie dla nas wygodne i łatwe, dlatego zalecamy prowadzenie Dziennika/Kalendarza Uczuć pod okiem Specjalisty.

Pragniemy podkreślić, że nie jest to miejsce dla krytykantów i moralizatorów. Komentując i czytając historie innych kierujmy się wyrozumiałością i pamiętajmy o dobrych intencjach. Kulturalne, pozbawione sarkazmu, drwin i kpin komentarze mają przede wszystkim wspierać Użytkowników oraz ukazywać różne punkty widzenia.

Nasza strona skierowana jest zarówno do Pacjentów, jak i Psychoterapeutów. Korzystanie z witryny usprawnia współpracę między obiema grupami (ułatwiając przepływ informacji oraz pozwalając na monitorowanie i analizowanie wpisów, co z kolei pomaga w stworzeniu odpowiedniego programu terapii). Bezproblemowi.pl ma na celu zwiększenie samoświadomości osób z problemami, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Ma pokazać, że każdą przeszkodę można pokonać, a pierwszym krokiem do poprawienia sytuacji jest uzmysłowienie sobie obecności problemu, otworzenie się i zaakceptowanie własnych doświadczeń…

Przygotuj się. Nadchodzą dobre zmiany…

Zespół bezproblemowi.pl

 

Jak zacząć? O czym pisać? Na co zwrócić uwagę?