Plan na życie

23:04
29.01.2021

Nie mam pieniędzy, życie  mnie nie lubi.

Wiele razy slyszalam, że najpierw to ja je znienawidziłam. Śmiech na sali. Tak, bo to ja prosiłam się o gwałt i schizy z tym związane. Bylam zalana w trupa. Bo to ja zaszłam w ciążę i z premedytacją i dzikim egoizmem ja usunęłam. To ja dorastając z matka alkoholiczką wybrałam sobie posrane życie, ciagły strach i przeświadczenie, że nic nie znaczę.

Nigdy nie mialam łatwo.  Ojca nie znam. Matka starała się, jak mogła. Była sama jak palec, potem straciła oko i wszystko się posypało. Chlała na potęgę.  Jako mala dziewczynka marzyłam o normalnej rodzinie, ale powieliłam schemat. Różnica jedna – skończyłam studia i stwarzam pozory.

Kiedy jak 17 latka usuwałam ciążę płakałam ze szczęścia, że udało mi się pozbyć cząstki „tego”, czego się wstydziłam. Potem płakałam, bo uświadomiłam sobie, że zostałam zgwałcona. Nie myslalam o tym w ten sposób. Myślałam, że to naturalne – „szmata się schłlała i ma za swoje”. „Pewnie i tak jej wszystko jedno” – tyle pamiętam ze swojego pierwszego razu.

Łzy plyna mi po policzkach. W dloni trzymam kieliszek paskudnego wina z biedronki. Wiem, czemu mama piła. Już  rozumiem.  Byle moj syn nie zrozumiał nigdy.

Trzymałam się latami. Kilka dni temu postanowiłam isc w ślady mamy. Będę chlać aż zachlam całą trwogę i zło, które mnie spotkało. Dobrze mieć plan na życie. Dotychczas nie mialam.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się i dodaj komentarz
najnowszy najstarszy oceniany
Nina01010

Nie rób tego. Nie powielaj schematu mamy. Ja też dorastałam w domu gdzie alkohol był na codzień. Dla mojego taty ważniejszy był alkohol niż rodzina. Już jako mała dziewczynka obiecałam sobie nigdy nie dopuścić do tego by moje dzieci przeżywało to co ja przeżywałam w dzieciństwie. Nigdy nie miałam w ustach alkoholu i nigdy do ust nie wezmę. Nie chcę mieć z nim nic do czynienie, ponieważ wiem jak może zniszczyć człowieka. Nie rób tego sobie i nie bierz przykładu z kobiety, która zadawała ci ból. Alkohol to zły plan na życie. Stwórz inny, lepszy plan który uczyni twoje życie… Czytaj więcej »