Psychoterapia krok 1 za mna

23:02
13.07.2018

Teraz widzę różnicę miedzy psychiatrą, terapeuta a psychologiem. Poszłam po leki do psychiatry, a na terapię do terapeuty. Bardzo ciepły życzliwy człowiek. Będziemy się spotykać raz na tydzień do odwołania. Nie ma wielkiej poprawy, ale czuję, że coś we mnie zaskoczyło. Zostałam pochwalona, że wyprzedziłam jego prośbę, aby prowadzić notatki. Będę je udostępniać. Ten Pan nie słyszał o tej stronie, ale założy sobie tu dla mnie profil. Niektórzy ludzie mają w sobie coś takiego, że widać, że są stworzeni do tego by pomagać innym. I nie chodzi tu tylko o kasę. Dostałam podczas tej terapii zastrzyk z nadziei…

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się i dodaj komentarz
najnowszy najstarszy oceniany
zwierzaczek

„Zastrzyk z nadziei”- jakie to obiecujące, potrzebuję go bardzo. Nie mam tyle szczęścia do leczenia. 18 miesięcy: 5 psychiatrów- żaden lek nie trafiony, szukam zatem dalej, czterech psychoterapeutów: nie poczułam nigdy zadnej pomocy, szukam zatem dalej. Bardzo potrzebuję wszak.

letniMotyl

Niezbadana jest nasza ludzka psychika, wiem jak trudno jest wrócić do spokojnego życia, gdy coś nam w głowie ciągle siedzi.. Na boku ktoś sobie może myśleć, jak to się dzieje, że ludzie nie mogą sobie poradzić ze swoimi dziwnymi wyobrażeniami, tak pewnie niektórzy myślą, dopóki sami czegoś podobnego nie doświadczą.. Ja do nie dawna, od prawie 2 lat zmagałam się ze skrupulanctwem, gdybym kiedyś o tym pomyślała, było by to dla mnie śmieszne, ale to co się działo ze mną, z moją psychiką w ciągu ostatniego czasu ( nikt o tym nie wiedział z moich bliskich, zostawiałam to sobie, później… Czytaj więcej »